POTRZEBUJESZ POMOCY? DZWOŃ!!!
501 00 88 70 24/h

Części samochodowe

Części samochodowe znajdującej się w naszym magazynie na Śląsku to towar wysokiej jakości, w pełni sprawny i gotowy do zamontowania. W naszym warsztacie samochodowym naprawiamy drobne usterki oraz większe awarie. Nigdy nie wiesz co spotka Cię na drodze, dlatego warto mieć pod ręką kogoś zaufanego i doświadczonego w dziedzinie motoryzacyjnej.
Oferujemy profesjonalizm i stuprocentowe zadowolenie z wykonanej usługi.

Jeśli nagle skończy Ci się paliwo, w mgnieniu oka je dowieziemy. Jeżeli Twój samochód utknie w rowie, od razu przyjedziemy go wyciągnąć. Gdy nagle pojazd odmówi posłuszeństwa w trakcie jazdy, natychmiast wyruszymy po niego, przetransportujemy go do warsztatu i zaopatrzymy w najlepsze części samochodowe na Śląsku. Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji!

Części, które można kupić u nas

Zawieszenie

W pojazdach niezwykle istotne jest zawieszenie, to one łączą koła z resztą pojazdu. Układ zawieszenia odpowiedzialny jest za przenoszenie siły, które powstaje na styku opon z jezdnią na nadwozie. Główną cechą jest zapewnianie komfrotu z jazdy oraz jej statecznoci oraz sterownoci pojazdu.
Zawieszenie składa się z:

 • części prowadzące - są odpowiedzialne za geometrię zawieszenia, jego skok i prowadzenie, czyli np. wahacz, drążek poprzeczny lub też wzdłużny
 • resory np. resor piórowy czy też sprężyna śrubowa
 • elementy, które tłumią, czyli np. amortyzator

Układ hamulcowy

W każdym pojeździe jest to element niezbędny, ponieważ jest odpowiedzialny za zatrzymanie pojazdu w ruchu i utrzymywanie go w miejscu np. na podjadach. Każdy samochód jest wyposażony w dwa rodzaje takiego układu:

 • podstawowy - działający po naciśnięciu pedału hamulca. Jest to układ zależny od człowieka, ponieważ działa on tylko gdy pedał jest naciska.
 • dodatkowy - jest to hamulec awaryjny, który zwany jest potocznie ręcznym. Jest on mniej zależny od człowieka, ponieważ po aktywowaniu działa aż do zwolnienia, jest to tzw. ukłąd bistabilny.
 

Nadwozie

Jest to potocznie zwana obudowa pojazdu. Konstrukcja ta ustawiona jest na nadwoziu, bądź umożliwia jego elementów. Składa się z dwóch struktur: nośnej i karoserii.

Główną funkcją karoserii jest okrywanie mechanizmów pojazdu oraz przedziałów pasażerskiego i towarowego. Dodatkowo pełni ona funkcje nie tylko nośne, ale też i estetyczne. W zależności od rodzaju nadwozia poszycie może być przystosowane do przenoszenia obciążeń.

Układ kierowniczy

Jest to zespół mechanizmów którego głównym zadaniem jest umożliwianie kierowania pojazdem według woli kierowcy oraz utrzymywanie satłego kierunku jazdy. Taki układ musi spełniać warunki:

 • zależność skrętu kół kierowanych musi być bliska zależności teoretycznej
 • koła po wykonaniu skrętu powinny samoczynnie wracać do położenia odpowiadającego obecnemu kierunkowi jazdy na wprost
 • wszelkie uderzenie wywołane dziurami w nawierzchni, czy innymi nierównościami nie powinny oddziaływać na kierownicę
 • wszelkie napotkane nierówności na drodze nie powinny zmieniać kierunku jazdy pojazdu
 • samo kierowanie winno być proste i skuteczne bez użycia wielkich sił na kierownicy.
 

Podwozie

Jest to zbiór części, które są odpowiedzialne za przeniesienie siły napędu z silnika na koła oraz za zachowanie pojazdu podczas jazdy. Podwozie składa się z:

 • zawieszenie
 • układu kierowniczego
 • układu napędowego
 • układu hamulcowego.

Podwozie wraz z nadwoziem i silnikiem tworzą niezbędne moduły skłądowe dla pojazdu samobieżnego.

Silnik

Silnik spalinowy wykorzystywany w samochodach wykorzystuje sprężanie i rozprężanie gazu do wytworzenia momentu obrotego bądź siły. Dzięki temu może on dostarczyć moc potrzebną układowi napędowemu do wprawienia pojazdu w ruch.

 
 

Układ napędowy

Jest to zbiór podukładów, które służą do napędzania pojazdu i przenoszenia energii powstałej w silniku do kół pojazdu. Ukłąd napędowy skłąda się z: koła zamoachwoego, sprzegła, skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego, piasta koła.